Depilacja laserowa IPL + RF

To obecnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła i prądów o częstotliwości radiowej
Co ważne jest ona praktycznie bezbolesna, krótkotrwała, a w rękach doświadczonego lekarza lub kosmetologa nie powoduje skutków ubocznych

Często używane określenie ” depilacja “, nie jest w odniesieniu do proponowanego zabiegu zupełnie poprawne poniewaz tak naprawdę depilacja to jedynie czasowe usuwanie włosa, a w konsekwencji jego odrost po pewnym czasie (ma to miejsce np. w czasie wyrywania włosów przy pomocy wosku, goleniu maszynka itp). Przeprowadzana dzięki urządzeniu IPL – RF epilacja polega natomiast na usunięciu włosa na zawsze.

Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego, faz wzrostu włosa oraz jego zróżnicowania w zależności od obszaru ciała.
Cebulka włosa jest utworzona z żywych komórek, trzon włosa jest natomiast strukturą martwą.

Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny i fizjologicznie dzieli się na 3 fazy (anagen, katagen i telogen). Aby fotodepilacja była efektywna, włos poddawany działaniu energii świetlnej, musi znajdować się w pierwszej z nich (anagen – jest to stadium wzrostu włosa, w którym obserwuje się intensywne namnażanie komórek macierzy cebulki włosa).

Urządzenie IPL emituje światło o znacznej energii, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom i skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty (komórki zawierające melaninę) wiąże się z przekazaniem im dużej ilości energii, która niszczy cały włos razem z mieszkiem.
Przeprowadzenie pojedynczego zabiegu nie będzie oczywiście w pełni skuteczne, ponieważ w normalnych warunkach na danym obszarze skóry występują włosy nie tylko w fazie anagenu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii co najmniej 4-5 zabiegów, by za każdym razem zniszczyć pewien procent „anangenowych” mieszków.

Efektywność zabiegu fotodepilacji jest najwyższa w przypadku ciemnych włosów, przy jednocześnie jasnej skórze. Ciemny włos zawiera dużo barwnika – melaniny, która łatwiej może zaabsorbować odpowiednią ilość energii, potrzebną do wywołania koagulacji mieszka włosowego. Jednak w przypadku laseru brytyjskiej firmy DEIMOS MEDICAL nie ma to aż tak istotnego znaczenia, gdyż współdziałanie prądu RF umożliwia oddziaływanie impulsów na włosy w dowolnym (poza zupelnie bialym) kolorze.
Zależnie od rejonu ciała, głębokość mieszków włosowych jest bardzo różna. Zazwyczaj mieszki włosowe okolic bikini, nóg oraz pach, zlokalizowane są najgłębiej. Penetracja światła przez skórę musi być na tyle duża, by doprowadzić do zniszczenia nawet najgłębiej położonych cebulek włosowych

Wykonanie zalecanej, pełnej serii zabiegów fotodepilacji gwarantuje długotrwały efekt usunięcia 90% owłosienia danej okolicy. Utrzymuje się on z reguły do kilku lat. Nawet jeśli jednak po pewnym czasie włosy odrastają to są one znacznie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze, a proces ich wzrostu ulega wyraźnemu spowolnieniu.
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni jaka poddawana jest zabiegowi. Zabiegi na twarzy, brodzie czy uszach trwaja zaledwie kilka minut, wieksze partie ciala jak nogi, tors czy plecy wymagaja zabiegu okolo dwudziesto- trzydziestominutowego.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:

CO ROBIĆ PO ZABIEGU

PRZECIWWSKAZANIA

UWAGA!
Depilacja IPL jest zabiegiem bezinwazyjnym – przy prawidłowym wykonaniu nie stwierdzono jak dotąd żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje jednak na przeprowadzany zabieg. Naturalnym objawem, pojawiającym się po jego wykonaniu może być niewielki obrzęk i/lub zaczerwienienie, które utrzymuje się do kilku godzin, maksymalnie do 2 – 3 dni. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą pojawiać się i utrzymywać do kilku tygodni niewielkie strupki i przebarwienia.

WSZYSTKIE KONSULTACJE PRZED ZABIEGAMI EPILACJI LASEROWEJ
SA WLICZONE W CENE ZABIEGU

Featured Articles
Karolina MachKarolina Mach
Zdecydowanie polecam wizytę w salonie skin like silk. Umówiłam się na zabiegi laserowe i jestem zachwycona. Zabieg był bezbolesny.
Ewelina WurekEwelina Wurek
Rewelacyjnie, pozwalają się wspaniale zrelaksować, bogata oferta zabiegowa wykonywana profesjonalnie i w miłej atmosferze.
Katarzyna NowakKatarzyna Nowak
Dzięki klinice Skin Like Silk pozbyłam się swoich kompleksów! Usługi zostały wykonane starannie i w pełni profesjonalnie. Polecam.
Marta IwańskaMarta Iwańska
Serdecznie polecam klinikę Skin Like Silk, zabieg został przeprowadzony bezproblemowo i sprawnie. Bardzo miła atmosfera.