Usuwanie blizn

Blizna to zmiana zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, która tworzy się na ogół w miejscu urazu (blizny po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach) albo jako następstwo wygojenia pewnych zmian chorobowych (blizny potrądzikowe, po ospie). Blizna wyraźnie różni się od otaczającej ją skóry kolorem, strukturą, reakcją na promieniowanie słoneczne (tkanka bliznowata nie opala się tak jak zdrowa skóra), elastycznością i wytrzymałością, najczęściej jest położona albo powyżej poziomu skóry (blizny przerostowe, keloidy) albo poniżej (blizny zanikowe).

Blizna do czasu 12 miesięcy od powstania jest blizną świeżą, tzn. nie do końca uformowaną, a w jej obrębie zachodzą dynamiczne procesy przebudowy z udziałem włókien elastycznych i kolagenowych oraz naczyń krwionośnych. Jeśli w tym okresie czasu zapewnimy bliźnie odpowiednie warunki (ochrona przed dodatkowymi urazami, właściwa pielęgnacja i zabezpieczenie przed słońcem i mrozem), naturalne procesy naprawcze organizmu często prowadzą do wytworzenia blizny korzystnej z punktu widzenia kosmetycznego. Jeśli tak się nie stanie, istnieje szereg nieinwazyjnych metod, dzięki którym możemy spowodować, że blizna będzie mniej widoczna, płaska, w kolorze skóry, bardziej elastyczna. Duże znaczenie ma tutaj wiek blizny ? im młodsza, tym lepsze będą rezultaty leczenia. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy odpowiednie działania podejmowane są jeszcze na etapie gojenia. Należy przy tym pamiętać, że każda blizna jest zmianą trwałą i nie można jej całkowicie usunąć żadnymi metodami.

scare_1 scare_2
Przed Po
Featured Articles
Karolina MachKarolina Mach
Zdecydowanie polecam wizytę w salonie skin like silk. Umówiłam się na zabiegi laserowe i jestem zachwycona. Zabieg był bezbolesny.
Ewelina WurekEwelina Wurek
Rewelacyjnie, pozwalają się wspaniale zrelaksować, bogata oferta zabiegowa wykonywana profesjonalnie i w miłej atmosferze.
Katarzyna NowakKatarzyna Nowak
Dzięki klinice Skin Like Silk pozbyłam się swoich kompleksów! Usługi zostały wykonane starannie i w pełni profesjonalnie. Polecam.
Marta IwańskaMarta Iwańska
Serdecznie polecam klinikę Skin Like Silk, zabieg został przeprowadzony bezproblemowo i sprawnie. Bardzo miła atmosfera.